Aparaty słuchowe to obecnie zaawansowane technologicznie małe komputery. Coraz mniejsze, a zarazem efektywniejsze i doskonalsze. Dlatego powinniśmy dbać o nie ze szczególną uwagą. Czasem jednak nasze urządzenie zaczyna zawodzić. Co wtedy?

Jak i gdzie możemy naprawić aparat słuchowy?

Kiedy aparat przestaje działać, oczywiste jest, że potrzebujemy znaleźć miejsce, w którym może zostać naprawiony. Jakie jeszcze sytuacje i sygnały mogą nas skłonić do zastanowienia się, czy urządzenie działa poprawnie?

  • Piski i szumy. Trwające cały czas lub okresowo
  • Zniekształcony dźwięk
  • Dźwięki stały się zbyt ciche

Przed oddaniem aparatu w ręce specjalisty, zastanówmy się, czy w ostatnim czasie był właściwie konserwowany. W wielu przypadkach urządzenia te przestają działać w momencie niewłaściwego lub braku osuszania lub oczyszczenia. Co zatem możemy zrobić?

  • Sprawdzić baterię i wymienić ją na nową
  • Wyczyścić dźwiękowód i wkładkę, sprawdzić stan otworu mikrofonowego
  • Sprawdzić filtr przeciwwoszczynowy oraz stan styków baterii
  • Osuszyć aparat tak jak jest to zalecane przez producenta

Niekiedy problemem jest również woskowina zalegająca w przewodzie słuchowym lub pogorszenie się słuchu. Umówmy się na wizytę u naszego protetyka słuchu, szczególnie jeżeli od ostatniej minęło więcej niż 6 miesięcy.

Serwis i Naprawa aparatów słuchowych  po okresie gwarancji?

Nasza placówka oferuje serwis i naprawę aparatów słuchowych wszystkich producentów. Naprawa będzie już odpłatna, niejednokrotnie jednak Nasi klienci mogą liczyć na rabaty.
Co więcej, możemy udać się osobiście lub wysłać nasz sprzęt kurierem, po uprzedniej konsultacji telefonicznej lub mailowej.

Placówka , przed naprawą wykona szczegółową diagnozę problemu, wycenę oraz wstrzyma się z naprawą do czasu naszej decyzji! Profesjonalny serwis aparatów słuchowych to taki, który wykona dokumentację techniczną, a w razie potrzeby również zdjęcia poszczególnych partii wewnątrz urządzenia.

Dzięki temu dostaniemy możliwość podjęcia decyzji co do wymiany wszystkich bądź części elementów aparatu, tudzież zakup nowego. Podczas naprawy, każdorazowo zostaje przeprowadzona konserwacja aparatu oraz jego czyszczenie. Za usługi dostaniemy rachunek oraz, co istotne – gwarancję na tę konkretną naprawę.